Koła ratunkowe dla uczniów

Taki pomysł stary jak świat, ale w sumie wcale nie tak często stosowany przez nauczycieli. A szkoda:)

A zatem: tworzymy sobie bazę kart -biletów czy też ‚kół ratunkowych’ dla uczniów, które moga wykorzystać w dowolnym momencie semestru/roku.

Można je wykorzystać na wiele sposobów: nagrodzić wybitne wyniki, wzorowe zachowanie, czy też osiąganie kamieni milowych w nauce. Karty można zdobyć na różne sposoby, zapewniając dobrą strategię motywacyjną.

Możesz przyznać karty na przykład jako nagrody za określoną ilość ‚plusów’, wylosować zwycięzców na początku roku szkolnego, wykorzystać jako nagrody w grach i konkursach lub nagrodzić ich za jakieś inne pozytywne osiągnięcia. Wybór należy do Ciebie, dodaj element zaskoczenia i oczekiwania:)

Zasada jest prosta: jak już uczeń posiada kartę, może ją wykorzystać w dowolnym momencie semestru lub roku szkolnego, kiedy tylko uzna, że jest to odpowiedni moment.

Jest szansa, że oczekiwanie na wykorzystanie osobistej karty nagrody zwiększy zaangażowanie uczniów, zachęcając ich do aktywnego uczestnictwa, współpracy i doskonalenia się w podróży edukacyjnej.

Jestem przekonana, że taki bajer:) wzmacnia relację nauczyciel-uczeń, doceniając ich wysiłki i zapewniając im namacalne narzędzie do negocjacji w procesie uczenia się.

Możliwość jednorazowego użycia kart gwarantuje, że każda nagroda jest naprawdę wyjątkowa.

Bazę kart można stworzyć samemu – każdy nauczyciel zna swoich uczniów i ich potrzeby oraz wie, jakie nagrody będą przydatnym i życzliwym) dla nich kołem ratunkowym.

Jeśli jednak nie masz weny i pomysłu na więcej niż ‚przepustka dla spóźnialskich’ i ‚zwolnienie z kartkówki’, to możesz skorzystać z zestawu 40 różnych kart, które dla ciebie stworzyłam – wystarczy wydrukować i wyciąć. A bonusem będzie prezentacja interaktywna, którą możesz rozpocząć nowy rok szkolny ‚talk for a minute’ z tematami powakacyjnymi i nowoszkolnorocznymi:) w której losujemy nagrody za minutową pogawędkę.

Tutaj: https://kursant.edu.pl/english-boxer/kola-ratunkowe-dla-uczniow/